14.06.2020 0

Оформлення бізнесу: які документи необхідні для відкриття ТОВ

Відкриваючи справу, легко заплутатися у всіх документальних і законодавчих вимогах. Повний список того, які документи необхідні для відкриття ТОВ, нижче.

Які документи необхідні для відкриття ТОВ в Україні – повний список

Коли, здавалося б, найскладніші питання вже вирішені: ідея і концепція бізнесу знайдені, капітал і партнери залучені, а стратегія і тактика визначено, серйозною проблемою може стати бюрократична частина, пов’язана з юридичним оформленням фірми. Зокрема, труднощі виникають вже на етапі спроб розібратися як відкрити ТОВ, документи до якого органу подавати, як визначити їх вичерпний список і безліччю інших дрібних, але обов’язкових завдань. Найбільш простий спосіб вирішити питання швидко – розбити глобальне завдання на кілька підзадач.

Вимоги для відкриття ТОВ в Україні

Перш, ніж починати збирати папери і сам процес їх подачі на реєстрацію, важливо розуміти основні вимоги, що пред’являються майбутньому засновнику (ам) і фірмі. Зокрема, важливо розбиратися в наступних питаннях: хто може зареєструвати ТОВ в Україні, яка ключова інформація повинна бути розкрита, які кроки зроблені перш, ніж подати документи для відкриття фірми ТОВ вичерпний список необхідних документів.

Основні вимоги для реєстрації ТОВ, які слід враховувати до початку процесу самої реєстрації:

 • Хто може бути засновником ТОВ? – Ставати засновником товариства з обмеженою відповідальністю на території України дозволено як резидентам, так і нерезидентам;
 • Скільки партнерів можна залучати до участі в ТОВ? – Кількість засновників обмежена і не може перевищувати 100 учасників;
 • Які вимоги до розміру статутного капіталу? – На законодавчому рівні немає обмежень, встановлених по відношенню до розміру статутного фонду, отже, він може визначаться учасниками ТОВ самостійно;
 • Яка відповідальність передбачена для учасників ТОВ? – Учасники підприємства, зареєстрованого як ТОВ, не несуть особистої відповідальності за зобов’язаннями прийнятим підприємством. Рівень відповідальності кожного з учасників ТОВ обмежений виключно розмірами їх внеску в статутний капітал.

Якщо основні умови відкриття ТОВ не залишають питань, то можна приступати до кроків, що передує підготовці документів, для подачі на реєстрацію у відповідних державних органах.

Підготовка до подачі документів

Документи, що надаються в рамках процесу відкриття ТОВ, містять остаточну інформацію по підприємству і власникам. На їх підставі приймається остаточне рішення про реєстрацію фірми, отже, важливо, щоб вони були складені коректно. Для цього повинні бути дотримані всі документальні вимоги для відкриття ТОВ, які включають наступні кроки.

Визначення юридичної назви та адреси

Крім влучності і маркетингової складової назви важливо, щоб воно відображало діяльність компанії, а також було унікальним. Доброю практикою є складання списку з кількох назв, які пізніше можуть бути перевірені на сайті Міністерства юстиції на предмет їх унікальності.

При цьому однозначної відповіді на питання, де краще відкрити ТОВ і яку адресу використати для реєстрації, немає. Реєструючи підприємство на адресу офісу, де буде розташовуватися персонал, тягне додаткові витрати на покупку юридичної адреси. А оформлення документів на домашню адресу, кого-то з засновників, тягне за собою візити перевірочних служб додому до зазначеному власнику, що зовсім вже не комфортно. Остаточний вибір залежить від багатьох факторів і робиться особою, яка прийняла рішення про реєстрацію.

Визначення виду (видів) економічної діяльності як обрати КВЕД

Визначення коду КВЕД здійснюється виключно на підставі даних класифікатора видів економічної діяльності, які можна вивчити на офіційному сайті фіскальної служби.

Визначення всіх учасників ТОВ, а також їх частки в статутному фонді

Для того щоб розуміти, чиї дані будуть включені в кінцевий список документів для реєстрації ТОВ, необхідно визначити перелік осібучасників, розмір статутного фонду і частку кожного з них.

Незважаючи на те, що мінімальний розмір щодо статутного фонду законодавчо не визначений, практика показує, що оптимальним є визначення його на рівні мінімальної заробітної плати. У такому випадку, як правило, у реєструючого органу виникає менше уточнюючих питань, і процес може бути істотно прискорений.

Обрати системи оподаткування

Для власників бізнесу існує 2 опції при виборі системи оподаткування:

 • Оплата податків на загальних підставах;
 • Оплата податків за спрощеною системою.

Кожна з систем має ряд обмежень і переваг. Оскільки оподаткування є комплексною темою, що вартує глибшої уваги, краще додатково проконсультуватися у відділеннях фіскальної служби або з компетентними фахівцями в даній сфері.

Обрати обслуговуючий банк

Незважаючи на той факт, що відкриття поточного рахунку в банку здійснюється після реєстрації, визначитися з тим, який саме банк буде обслуговувати фірму, слід заздалегідь. Зокрема, тому що слід враховувати ряд факторів, які згодом можуть істотно вплинути на економічну діяльність ТОВ: надійність самого банку, швидкість обслуговування та бюрократію процесів, якість обслуговування і роботи персоналу.

Здійснити подачу пакету документів до відповідних органів

Подача документів відбувається поетапно в декількох інстанціях: у державного реєстратора, у фіскальній службі і в заздалегідь обраному банку. Про те, які документи необхідні для відкриття ТОВ, нижче.

Список документів для надання реєстратору

Подача документів на розгляд державному реєстратору здійснюється через центри надання адміністративних послуг. У список того, що потрібно для відкриття ТОВ, входять:

 • ІПН та паспорт засновника і директора;
 • Документально оформлене рішення (протокол), що свідчить про заснування підприємства;
 • Юридична адреса, телефон і унікальну назву підприємства;
 • Список кодів за КВЕД, що характеризує діяльність підприємства;
 • Розмір статутного капіталу і розподілу часток учасників підприємства (якщо учасників більше, ніж один);
 • Заява про реєстрацію юридичної особи;
 • Статут підприємства;
 • Наказ про призначення директора підприємства.

Конкретні вимоги до оформлення кожного з перерахованих вище документів можуть незначно відрізнятися в залежності від регіону і навіть міста, обраного для реєстрації ТОВ. З метою, щоб весь процес пройшов гладко, без затримок і неприємного коригування документів, потрібно звертатися за консультацією безпосередньо в ЦНАП (центри надання адміністративних послуг).

Список законів і нормативних актів до вивчення:

Процес реєстрації та інші деталі щодо діяльності ТОВ на території України регулюються наступними документами:

Цивільний Кодекс України;

Господарський Кодекс України;

Закон України «Про господарські товариства»;

Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань».

Оставьте комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.