12.06.2020 0

Що таке ФОП: як вести бізнес самостійно?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

При юридичному оформленні бізнесу власник стикається з різними опціями його оформлення: ТОВ, ФОП, ПП. Що таке ФОП і які його переваги розглянемо нижче.


Що таке ФОП: юридичне оформлення бізнесу.

Для начала следует отметить, что аббревиатура ФОП возникла от юридического термина, употребляемого в официальных законодательных документах Украины. Для того, чтобы понимать, как расшифровывается ФОП, следует обратиться к оригинальному источнику – украинскому языку, на котором термин звучит как фізична особа-підприємець, а на русском соответственно физическое лицо-предприниматель. Однако зачастую в обоих языках используют один термин – ФОП, а аббревиатура ФЛП встречается гораздо реже.В случаях, когда необходимо юридически оформить ведение бизнеса, у будущего собственника стоит выбор между регистрацией предприятия с определенной организационно-правовой формой или ведением бизнеса от своего лица, регистрируясь при этом как ФОП. Что такое ФОП в разрезе ведения бизнеса и ответственности перед контрагентами и государством, рассмотрим ниже.

ФОП – це?

ФОП – це форма здійснення господарської діяльності на території України, при якій підприємництво ведеться від імені власника. На даний момент це одна з найбільш бажаних і вигідних форм ведення бізнесу серед багатьох українців в різних сферах.

Швидкий і легкий спосіб оформлення бізнесу, доступний практично кожному, відкриває ряд переваг для підприємця, що дозволяють спростити безліч процесів, пов’язаних з операційною активністю, так як не вимагає створення окремої юридичної особи. Хоча, коли мова йде про ФОП, говорити виключно про переваги буде некоректно. Основні плюси і мінуси ФОП зводяться розміром бізнесу та особливостям управління ім.

Переваги та недоліки ведення бізнесу як ФОП.

Говорячи про обмеження для тих, хто вибрав вести бізнес від особистого імені, слід зазначити такі недоліки:

  • Повна відповідальність перед кредиторами в рамках не тільки операційних активів, але і особистої власності;
  • Офіційна назва бізнесу заздалегідь визначено ім’ям власника і не може бути змінено;
  • Труднощами при укладанні контрактів з більш великими компаніями, через розміри бізнесу і відсутність репутації на початкових етапах.

При цьому виділяють наступні переваги:

  • Реєстрація ФОП не вимагає тривалої документальної підготовки і в цілому є простою і щодо швидкою процедурою;
  • Ведення бухгалтерії для ФОП і подача звітності здійснюється простіше, ніж при інших формах ведення бізнесу;
  • Відсутність необхідності в статутному капіталі та підготовці установчих документів;
  • Можливість вибирати систему оподаткування.

Простіше кажучи, ФОП хороший в тих випадках, коли бізнес тільки починає розвиватися, тому що не вимагає глибоких знань власника в бухгалтерії, оподаткування і документообіг, а дозволяє зберегти час на вирішення питань, пов’язаних безпосередньо з операційною діяльністю.

Особливості оподаткування.

Перед тим, як відкрити ФОП в Україні, слід вивчити основні доступні опції оподаткування. Зокрема, майбутні бізнесмени можуть вибрати або оплату податків на загальних підставах, або спрощену систему, в залежності від специфіки їх діяльності.

Загальні підстави – оплата податку на прибуток за діючою ставкою (на 2020 рік 18%), базою для якого служить фінансовий результат. Оскільки віддавати майже 1/5 від зароблених грошей готові не всі свіжоспечені підприємці, багато їх них віддають перевагу спрощеним оподаткуванню, яке зводиться до оплати єдиного податку та єдиного соціального внеску.

Розмір самого єдиного податку залежить від групи ведення ФОП, яка визначає види діяльності, максимальні оберти за рік, а також можливість використовувати найманих працівників. Ставка єдиного соціального внеску на 2020 року – 22% від мінімальної заробітної плати, встановленої в країні. Причому важливо пам’ятати, що в разі тимчасового призупинення ведення діяльності ФОП все одно зобов’язаний оплачувати єдиний соціальний внесок.

Реєстрація ФОП в Україні.

Для тих, хто зважив всі «за і проти» і як і раніше хоче дізнатися, як стати ФОП в Україні, є 2 опції. Перша – знайти в особистому розкладі час для відвідування державного реєстратора, розібратися з нюансами в заповненні документів на подачу, подати пакет документів реєстратору та податкової і чекати результатів. Друга опція куди простіше. Досить знайти кваліфікованих і надійних фахівців, які допоможуть в оформленні всіх документів для коректності їх подачі і заощадять час на їх підготовку і виправлення можливих помилок.

 

Оставьте комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.